fbpx

Warsztaty on-line za darmo

AWSowy tydzień

14 czerwca

19:00

Czego nauczysz się na warsztatach:

01

Podstawy chmury AWS

2020.06.14 Poniedziałek - 19:00

Na warsztatach z podstaw chmury AWS zapoznasz się z tym, jak rozpocząć pracę, do czego w ogóle może ci się ta chmura przydać oraz zabezpieczysz swoje konto przed niespodziewanymi wydatkami. Uruchomisz kilka podstawowych usług i wdrożysz prostą aplikację.

Link do transmisji

02

Podstawy sieci wirtualnych VPC w chmurze AWS

2020.06.15 Wtorek - 19:00

Na warsztacie z prywatnych sieci wirtualnych przećwiczysz tworzenie sieci, jej konfigurację i zabezpieczanie przed niepowołanym dostępem. Wynikiem będzie utworzenie przez ciebie hosta Bastion, gdzie jedna podsieć jest publiczna i ma dostęp do internetu, a druga jest prywatna, bez dostępu z internetu. Możliwość dostępu do drugiej sieci istnieje tylko przez tą pierwszą.

Link do transmisji

03

Jak ustawić środowisko Serverless AWS

2020.06.16 Środa - 19:00

Jeśli to twój pierwszy kontakt z serverless to zapewniam cię, że będzie bezkonfliktowy. Na warsztatach ustawimy sobie lokalne środowisko developerskie, napiszemy niewielki program i wdrożymy do usługi AWS Lambda.

Link do transmisji

04

AWS CDK - Cloud Development Kit

2020.06.17 Czwartek - 19:00 

Budowaniu infrastruktury jako kodu nigdy nie było prostsze, gdyż CDK wykorzystuje języki jakie doskonale znasz (TypeScript, JavaScript, Python, Java, C# lub Go) i możesz stosować ich mocne strony do budowy chmury. Na warsztatach ustawisz sobie środowisko do programowania Infrastructure as Code (IaC) i zakodujesz proste rozwiązanie. Zapewniam, że to łatwiejsze od Terraforma.

Link do transmisji

05

Uruchom kontenery w chmurze AWS

2020.06.21 Poniedziałek - 19:00 

Mikroserwisy na stałe zagościły jako podstawowa architektura naszych systemów. Rozwiązują kilka problemów, ale chcemy, żeby nie tworzyły kolejnych. Dlatego na warsztatach zapoznasz się z możliwościami, jakie oferuje Ci AWS w zakresie tworzenia i zarządzania kontenerami. Poznasz usługi Elastic Container Service (ECS), Elastic Kubernetes Service (EKS) i AWS Fargate. Wdrożysz swój własny kontener i zobaczysz, że to nie takie straszne.

Link do transmisji

06

AWS Amplify - jak szybko utworzyć backend do aplikacji webowej lub mobilnej

2020.06.22 Wtorek - 19:00


Maży ci się zostanie milionerem za młodu? Chcesz wydać apkę, którą pokochają miliony. Z usługą AWS Amlify to łatwiejsze niż myślisz. Wystarczy, że oprogramujesz frontend, a resztę powierzysz usłudze Amplify, która zajmie się uwierzytelnieniem użytkowników, przechowywaniem danych i plików, wdrożeniami czy notyfikacjami. Na warsztatach zapoznasz się z możliwościami, jakie daje ci Amplify i zaprogramujesz własną aplikację internetową.

Link do transmisji

07

Certyfikat AWS Cloud Practitioner

2020.06.23 Środa - 19:00 


Zaczynasz swoją przygodę ze światem chmury AWS, to warto, żebyś to zrobił w efektywny sposób. Na tym webinarze dowiesz się, jak łatwo zdać egzamin na certyfikat AWS Certified Cloud Practitioner i jak Akademia Architekta IT może ci w tym pomóc. Ugruntujesz tym sposobem swoją wiedzę i posiądziesz doświadczenie, które pozwoli na bezproblemową pracę w chmurze Amazon Web Services.

Link do transmisji

Powyższe warsztaty odbywają się w ramach otwarcia okna sprzedaży programu "W 4 tygodni do praktyka AWS". Sprzedaż wystartuje 14 czerwca o godz. 19:00, a zakończymy ją 23 czerwca o godzinie 20:00. Na warsztatach na pewno podany zostanie kod na promocyjną ofertę programu plus dodatkowe korzyści za zakup programu podczas trwania webinarów.

Trener: Michał Szafrański

Architekt oprogramowania w chmurze

Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenia zawodowe w informatyce.
Szesnaście lat zajmuje się tworzeniem oprogramowań i projektowaniem aplikacji biznesowych.

Z wykształcenia Magister wydziału FTiMS Politechniki Łódzkiej na kierunku Informatyka Stosowana. Ukończył również podyplomowe studia „Zarządzanie Projektami” w SGH w Warszawie.
Przez wiele lat programistycznej przygody kodował w większości popularnych języków od C++, Cobol, Java, C# do TypeScript i Swift.
Entuzjasta ruchu Software Craftsmanship oraz wielbiciel Clean Architecture. Pasjonat tworzenia systemów w chmurze oraz w modelu serverless.
Z wielkim upodobaniem używa rozwiązań firmy Apple i jest maniakiem ergonomii systemów spod znaku jabłuszka.

Pomysłodawca i organizator "Koduj w Płocku".

AWS Certified Solutions Architect

Chciałbyś zorganizować warsztaty w swojej firmie, na dowolnie wybrany przez ciebie temat? Napisz do mnie wiadomość.